Sunday, February 3, 2019

Miracolul din viața mea...


Dragile mele,

Mai multe doamne din grup mi-au scris după postarea mea din vară, în care vorbeam despre reconstrucția mamară pe care am făcut-o atunci la Clinica Zetta, cu rugămintea de a le da detalii sau chiar o fotografie.
Știu bine ce înseamnă dorința de a cunoaște posibilitățile, riscurile la care te poți expune și mai ales informații despre cum un detaliu medical iți poate schimba din nou viața. 
Așadar, m-am decis să vă arăt tuturor, să vă încurajez să vă gândiți și chiar să alegeți să faceți reconstrucția mamară, pentru că vă va schimba viața, cu siguranță. 
Eu, după 13 ani de viață în care nu știam cum să mă mai ascund și cum să evit oglinda... și cum...și... ... multe alte detalii pe care le cunoașteți deja, simt că sufletul meu e din nou „acasă”.

Vreau să vă rog să respectați dorința mea de a nu posta acestă fotografie în spațiu public, pe paginile personale sau oriunde în altă parte în afara grupului! Am ales să expun aceste detalii sensibile pentru mine, pentru a vă susține în traversarea până la capăt a experienței „marelui C”, în acest grup închis. De asemenea, încă o dată, țin să spun că toate postările mele legate de Clinica Zetta nu sunt în scop publicitar (pe care nimeni nu mi-a solicitat-o vreodată) ci doar ca experiență personala pentru care pot pleda pozitiv până la cel mai mic detaliu.

Va mulțumesc pentru înțelegere și nu uitați, perioada grea va trece, dar lupta se sfârșește abia atunci când îndepărtăm toate urmele POSIBILE. :)

Fotografia este făcută acum doua zile, la 24 de ore după a doua intervenție chirurgicală care a definitivat aceasta operă de arta. Nu știu dacă cineva și-ar dori mai mult. Eu nu. Și-i mulțumesc lui Dumnezeu pentru ceea ce sunt acum și pentru miracolul pe care l-a făcut pentru mine prin talentul, iscusința și marea bunăvoință a doctorului Dragoș Zamfirescu, care din „zero absolut” a creat „infinitul”...
 (* la sânul sănătos nu s-a interevenit deloc)

No comments:

Post a Comment